ZW-04-09-G-D-227-122
Part Number:
ZW-04-09-G-D-227-122
Description:
CONN BRD STACK .100" 8POS
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.381" (9.677mm)
Length - Stack Height :
0.227" (5.766mm)
Length - Tail :
0.122" (3.099mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)