TW-03-02-G-D-142-098
Part Number:
TW-03-02-G-D-142-098
Description:
CONN BRD STACK 2.00 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating) :
0.137" (3.480mm)
Length - Stack Height :
0.142" (3.607mm)
Length - Tail :
0.098" (2.489mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)