HW-02-12-S-D-715-SM
Part Number:
HW-02-12-S-D-715-SM
Description:
CONN HDR 4POS 0.1 STACK SMD GOLD
Color :
Black
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height :
0.715" (18.161mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)