ZW-08-09-G-S-433-148
Part Number:
ZW-08-09-G-S-433-148
Description:
CONN BRD STACK .100" 8POS
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.149" (3.785mm)
Length - Stack Height :
0.433" (11.000mm)
Length - Tail :
0.148" (3.759mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)