ZW-04-20-L-D-787-120
Part Number:
ZW-04-20-L-D-787-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 8POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.223" (5.664mm)
Length - Stack Height :
0.787" (20.000mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
8
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)