ZW-04-09-G-D-406-200
Part Number:
ZW-04-09-G-D-406-200
Description:
CONN BRD STACK .100" 8POS
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.124" (3.150mm)
Length - Stack Height :
0.406" (10.312mm)
Length - Tail :
0.200" (5.080mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)