ZW-04-09-G-D-295-217
Part Number:
ZW-04-09-G-D-295-217
Description:
CONN BRD STACK .100" 8POS
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.218" (5.537mm)
Length - Stack Height :
0.295" (7.493mm)
Length - Tail :
0.217" (5.512mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)