HW-03-20-L-D-835-SM
Part Number:
HW-03-20-L-D-835-SM
Description:
CONN HDR 6POS 0.1 STACK SMD GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height :
0.835" (21.209mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)