HDWM-05-54-G-S-400
Part Number:
HDWM-05-54-G-S-400
Description:
CONN HDR 5POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating) :
0.035" (0.889mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.050" (1.27mm)