FW-02-02-G-D-177-075
Part Number:
FW-02-02-G-D-177-075
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.327" (8.306mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.177" (4.496mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)