FW-02-02-G-D-311-078
Part Number:
FW-02-02-G-D-311-078
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.464" (11.786mm)
Length - Post (Mating) :
0.078" (1.981mm)
Length - Stack Height :
0.311" (7.899mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)