FW-02-02-G-D-275-110
Part Number:
FW-02-02-G-D-275-110
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.460" (11.684mm)
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height :
0.275" (6.985mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)