FW-02-01-G-D-300-065
Part Number:
FW-02-01-G-D-300-065
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.410" (10.414mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)