TW-05-07-L-S-490-090
Part Number:
TW-05-07-L-S-490-090
Description:
2.00 MM FLEX STACK, FLEXIBLE BOA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height :
0.490" (12.450mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)