FW-02-03-L-D-156-075
Part Number:
FW-02-03-L-D-156-075
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.231" (5.867mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.156" (3.962mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)