DW-10-11-F-S-595
Part Number:
DW-10-11-F-S-595
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height :
0.595" (15.113mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)