TW-06-02-L-S-230-085
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-06-02-L-S-230-085
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating) :
0.062" (1.575mm)
Length - Stack Height :
0.230" (5.842mm)
Length - Tail :
0.085" (2.159mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)