DW-07-09-G-S-225-LL
Part Number:
DW-07-09-G-S-225-LL
Description:
CONN HDR 7POS 0.1 STACK T/H GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.395" (10.033mm)
Length - Stack Height :
0.225" (5.715mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
7
Pitch :
0.100" (2.54mm)