DW-08-13-F-S-965
Part Number:
DW-08-13-F-S-965
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height :
0.965" (24.511mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)