TW-06-02-L-S-230-085
Part Number:
TW-06-02-L-S-230-085
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating) :
0.062" (1.575mm)
Length - Stack Height :
0.230" (5.842mm)
Length - Tail :
0.085" (2.159mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)