TW-04-11-F-D-130-060
Part Number:
TW-04-11-F-D-130-060
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating) :
0.207" (5.258mm)
Length - Stack Height :
0.130" (3.302mm)
Length - Tail :
0.060" (1.524mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)