ZW-04-11-L-D-549-140
Part Number:
ZW-04-11-L-D-549-140
Description:
CONN BRD STACK .100" 8POS
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.241" (6.121mm)
Length - Stack Height :
0.549" (13.945mm)
Length - Tail :
0.140" (3.556mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)