TW-08-07-T-S-618-068
Part Number:
TW-08-07-T-S-618-068
Description:
CONN BRD STACK 2.00 8POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.066" (1.676mm)
Length - Stack Height :
0.618" (15.700mm)
Length - Tail :
0.068" (1.727mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)