TW-08-07-TM-S-590-080
Part Number:
TW-08-07-TM-S-590-080
Description:
CONN BRD STACK 2.00 8POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.082" (2.083mm)
Length - Stack Height :
0.590" (14.986mm)
Length - Tail :
0.080" (2.032mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)