TW-05-05-T-D-120-235
Part Number:
TW-05-05-T-D-120-235
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating) :
0.239" (6.071mm)
Length - Stack Height :
0.120" (3.048mm)
Length - Tail :
0.235" (5.969mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)