FW-02-02-L-D-335-180
Part Number:
FW-02-02-L-D-335-180
Description:
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.590" (14.986mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.335" (8.509mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)