FW-02-02-L-D-260-065
Part Number:
FW-02-02-L-D-260-065
Description:
CONN HDR 4POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.400" (10.160mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.260" (6.604mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)