DW-05-09-F-D-452
Part Number:
DW-05-09-F-D-452
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.168" (4.267mm)
Length - Stack Height :
0.452" (11.481mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)