HW-05-20-T-D-770-106
Part Number:
HW-05-20-T-D-770-106
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.254" (6.452mm)
Length - Stack Height :
0.770" (19.558mm)
Length - Tail :
0.106" (2.692mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)