FW-02-05-F-D-425-200
Part Number:
FW-02-05-F-D-425-200
Description:
CONN HDR 4POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.625" (15.875mm)
Length - Post (Mating) :
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height :
0.425" (10.800mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)