DW-10-09-F-S-433
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
DW-10-09-F-S-433
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.187" (4.750mm)
Length - Stack Height :
0.433" (11.000mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)