TW-02-12-G-D-276-094
Part Number:
TW-02-12-G-D-276-094
Description:
CONN BRD STACK 2.00 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.740" (18.796mm)
Length - Stack Height :
0.276" (7.010mm)
Length - Tail :
0.094" (2.388mm)
Number of Positions :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)