ZW-04-11-L-D-543-267
Part Number:
ZW-04-11-L-D-543-267
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.543" (13.792mm)
Length - Tail :
0.267" (6.782mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)