DWM-03-58-G-S-400-002
Part Number:
DWM-03-58-G-S-400-002
Description:
CONN HDR 3POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.705" (17.907mm)
Length - Post (Mating) :
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
3
Pitch :
0.050" (1.27mm)