DW-05-19-T-D-1150
Part Number:
DW-05-19-T-D-1150
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.070" (1.778mm)
Length - Stack Height :
1.150" (29.210mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)