TW-05-11-T-D-197-110
Part Number:
TW-05-11-T-D-197-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.197" (5.004mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)