TW-05-09-T-D-120-185
Part Number:
TW-05-09-T-D-120-185
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.151" (3.835mm)
Length - Stack Height :
0.120" (3.048mm)
Length - Tail :
0.185" (4.699mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)