TW-02-07-T-D-584-SM-A
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
TW-02-07-T-D-584-SM-A
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.167" (4.242mm)
Length - Stack Height :
0.584" (14.834mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
4
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)