ZW-04-13-S-S-830-126
Part Number:
ZW-04-13-S-S-830-126
Description:
CONN BRD STACK .100" 4POS
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.274" (6.960mm)
Length - Stack Height :
0.830" (21.082mm)
Length - Tail :
0.126" (3.200mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)