ZW-07-08-T-D-200-082
Part Number:
ZW-07-08-T-D-200-082
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H TIN
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.248" (6.300mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.082" (2.083mm)
Number of Positions :
14
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)