TFSD-05-28-G-10.00-DL-NDS
Part Number:
TFSD-05-28-G-10.00-DL-NDS
Connector Type :
Plug to Plug
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Friction Lock
Length :
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions :
10
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)