TW-04-09-G-S-120-150
Part Number:
TW-04-09-G-S-120-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 4POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.186" (4.724mm)
Length - Stack Height :
0.120" (3.048mm)
Length - Tail :
0.150" (3.810mm)
Number of Positions :
4
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)