TW-07-07-T-S-260-245
Part Number:
TW-07-07-T-S-260-245
Description:
CONN BRD STACK 2.00 7POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.247" (6.274mm)
Length - Stack Height :
0.260" (6.604mm)
Length - Tail :
0.245" (6.223mm)
Number of Positions :
7
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)