TW-03-09-S-S-180-100
Part Number:
TW-03-09-S-S-180-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 3POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.176" (4.470mm)
Length - Stack Height :
0.180" (4.572mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)