DW-04-09-F-D-412
Part Number:
DW-04-09-F-D-412
Description:
CONN HDR 8POS 0.1 STACK T/H GOLD
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.208" (5.283mm)
Length - Stack Height :
0.412" (10.465mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)