HW-03-15-L-D-284-SM
Part Number:
HW-03-15-L-D-284-SM
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Length - Overall Pin :
0.565" (14.351mm)
Length - Post (Mating) :
0.281" (7.137mm)
Length - Stack Height :
0.284" (7.214mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)