HW-03-20-G-S-980-SM
Part Number:
HW-03-20-G-S-980-SM
Description:
CONN HDR 3POS 0.1 STACK SMD GOLD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height :
0.980" (24.892mm)
Number of Positions :
3
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)