HW-05-10-L-S-607-113
Part Number:
HW-05-10-L-S-607-113
Description:
CONN HDR 5POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height :
0.607" (15.418mm)
Length - Tail :
0.113" (2.870mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
5
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)