TW-06-03-T-S-195-SM
Part Number:
TW-06-03-T-S-195-SM
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.467" (11.862mm)
Length - Post (Mating) :
0.272" (6.909mm)
Length - Stack Height :
0.195" (4.953mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)