DW-03-12-F-D-350-LL
Part Number:
DW-03-12-F-D-350-LL
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.570" (14.478mm)
Length - Stack Height :
0.350" (8.890mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)